Łóżko rehabilitacyjne Economic II, stworzone przez czołowego producenta tego typu urządzeń - firmę Burmeier, jest skrojone na kieszeń polskiego klienta, łączy w sobie znakomite parametry funkcjonalności z estetycznym wykonaniem, jednak dzięki prostocie wykonania jego cena nie przyprawia o zawrót głowy, należy do najtańszych produktów tej klasy na polskim rynku. Łóżko znakomicie sprawdzi się w prywatnym domu, nadaje się także jako wyposażenie domów opieki, zakładów leczniczych oraz rehabilitacyjnych. Główne cechy produktu: leże cztero-segmentowe, funkcja autokonturu segmentów oparcia pleców i ud, funkcja anty-Trendelenburga, regulacja wysokości leża od 40 cm do 80 cm, wszystkie funkcje łóżka sterowane są elektrycznie przy pomocy pilota, możliwość blokad poszczególnych pozycji leża przy pomocy kluczyka, łóżko posiada cztery koła antystatyczne z możliwością blokady. Parametry: waga 101 kg, obciążenie maksymalne 185 kg, wymiary zewnętrzne 101 x 212 cm, wymiary leża 90 x 200 cm. Łóżko można doposażyć w barierki zabezpieczające, wysięgnik, drabinkę itp., zależnie od potrzeb korzystającego. Zajrzyjcie po bliższe szczegóły na stronę producenta oraz na stronę dystrybutora łóżka w Polsce.
Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych ofert rynku ortopedycznego w zakresie łóżka rehabilitacyjne i łóżka pielęgnacyjne. Stosowane głównie dla osób starszych wymagających stałej opieki, spędzających większą część doby w pozycji leżącej lub półleżącej. Wszystkie prezentowane w blogu łóżka zaopatrzone są w siłownik elektryczny, dzięki któremu można nimi bardzo wygodnie sterować w zakresie ruchu góra-dół oraz regulacji leżyska. Zapraszamy na bloga!
wtorek, 30 grudnia 2014
czwartek, 30 października 2014
Drabinka do łóżka chorego
Pomocna dłoń lub ramię nie zawsze pomogą, unoszenie chorego do pozycji siedzącej znacznie obciąża kręgosłup opiekuna, zmniejsza często morale obu stron, a także sprawność osoby zależnej. Każda forma samodzielności w chorobie, niepełnosprawności dodaje energii i sił, wzmacnia mięśnie. Prezentowana na zdjęciu drabinka, stosowana podczas rekonwalescencji, choroby, niepełnosprawności, pomoże podczas opieki, wspomoże tężyznę chorego, jego samodyscyplinę oraz może być przyczynkiem motywującym do usamodzielnienia i rehabilitacji. Znakomicie sprawdzi się w przypadku osób starszych, u osób po urazach, po długiej hospitalizacji. Drabinka jest trwała, drewniane szczeble gwarantują długi czas użytkowania, nie zajmuje wiele miejsca, jest tania, a co najważniejsze bywa bardzo pomocna. Zapraszam na stronę dystrybutora produktu.
wtorek, 12 sierpnia 2014
Łóżko Elvido Brevo w ofercie firmy Stolter ze Stolna
Na początek kilka słów o firmie STOLTER.. Historia firmy sięga roku 1951 i związana jest z działalnością Chełmińskiej Fabryki Urządzeń Szpitalnych w Chełmnie. W 1992 roku, podczas prywatyzacji, powstała spółka FAMED-Stolno, która w 2001 roku rozpoczęła ścisłą współpracę z Grupą Stiegelmeyer – czołowym europejskim producentem mebli medycznych. Zaowocowało to połączeniem polskiego potencjału z ogromnym doświadczeniem Stiegelmeyer, czego efektem są znakomite, doskonałe technicznie oraz jakościowo produkty.
Eleganckie a jednocześnie spełniające swoją funkcjonalność łóżko pielęgnacyjne Elvido Brevo znakomicie nadaje się do używania zarówno w ośrodkach opiekuńczych, jak i w prywatnym mieszkaniu. Nowoczesny design, w połączeniu z wysokiej klasy drewnianym wykończeniem sprawiają, że łóżko można wkomponować niemal w każdy wystrój, eliminując, często zauważalne, cechy wyglądu łóżek szpitalnych lub opiekuńczych.
Łóżko Elvido Brevo posiada leże cztero-segmentowe wypełnione panelami z tworzywa ABS (standard) lub odejmowanymi lamelami wykonanymi z elastycznego tworzywa (opcja). Łóżko wyposażone jest w elektryczną regulację (za pomocą pilota) oparcia pleców, uda, wysokości oraz pozycji anty-Trendelenburga, z możliwością blokad poszczególnych pozycji leża. Sekcja podudzia regulowana ręcznie systemem zapadkowym.
Podstawowe parametry: wymiary leża - 2000 x 900 mm, wymiary zewnętrzne - 2120 x 998 mm, zakres regulacji wysokości leża - 270-710 mm, kąt przechyłu anty-Trendelenburga - ok. 0-18°, kąt odchylenia oparcia pleców - ok. 0-70°, kąt odchylenia oparcia uda - ok. 0-40°. Standardowym wyposażeniem łóżka są barierki ochronne. Maksymalne obciążenie nie może przekroczyć 225 kg. Po bliższe szczegóły zapraszam na stronę producenta.
środa, 25 czerwca 2014
Poręcze do łóżka dla osoby niepełnosprawnej lub seniora
Ciekawy produkt proponuje amerykański producent sprzętu medycznego Bill-Ray Home Mobility, Trapeze Bed Systems, w dużym skrócie to stabilny i wszechstronny system poręczy przy łóżkowych, które umożliwiają osobie niepełnosprawnej, szczególnie po porażeniu mózgowym, udarze, a także u osób wiekowych.. pełną samodzielność w łóżku, wspomagają obracanie z boku na bok, ułatwiają przesuwanie na plecach, wstawanie z łóżka, tym samym zmuszają do ruchu i treningu samoobsługi co w wielu przypadkach jest bardzo istotne podczas rehabilitacji. Dodatkowym wyposażeniem są lampki nocne sterowane pilotem :) Rama stworzona z barierek może być stosowana przy każdym łóżku, dzięki temu nie ma konieczności zakupu specjalistycznego łóżka do opieki. Zapraszam na stronę producenta po bliższe informacje oraz inspirację w przypadku majsterkowiczów inżynierów :)
piątek, 31 stycznia 2014
Łóżko pielęgnacyjne Burmeier Allura
Bardzo solidne, w maksymalny sposób ułatwiające pielęgnację oraz użytkowanie, a także bardzo estetyczne - to główne zalety łóżka Allura Burmeier. Łóżko wyposażone jest w mechanizm regulacyjny, - cztero-dzielne leże, część pleców oraz nóg jest sterowana elektrycznie, siłownik elektryczny wspiera także regulację wysokości, w zakresie 30-80 cm, licząc od maksymalnej wysokości stelaża, bez materaca. Konstrukcja pozwala na użytkowanie przez osobą o wadze do 225 kg, stelaż wykonany jest z drewna bukowego a całość dopełnia elegancki wygląd. Wymiary zewnętrzne: 131 x 224 cm, wymiary materaca: 120 x 200 cm. Zapraszam na stronę producenta oraz dystrybutora w Polsce.
Subskrybuj:
Posty (Atom)